Menu

sto80stopni

opinie, rady, przeżycia

Poduszka dla maluszka

annn.st01

Mój malec od drugiego tygodnia życia męczył się z kolką niemowlęcą. W jaki sposób z nią "walczyliśmy" jeszcze postaram się napisać. Aby pokonać ból dziecko i poczuć się bezpiecznie dziecko przypomina sobie pozycję jaką przyjmowało w brzuchu mamy. W ten sposób mój potomek upodobał sobie pozycję boczną tzn układał główkę tylko na prawą stronę. Jako nieświadomi rodzice, nie do końca to kontrolowaliśmy a chcąc aby dziecko przespało się choć pół godziny pozwalaliśmy mu na sen ciągle w tej pozycji i tak doszło do spłaszczenia główki z prawej strony. Gdyby tego  było mało główka wogóle nie chciała się przekręcać do lewą stronę. Po wizycie u lekarza rodzinnego dostaliśmy skierowanie na rehabilitację. Przerażona ja szukałam sposobów na internecie w jaki sposób "naprawić to co popsuliśmy" i tak natknęłam się na stronę z poduszkami Head Care. 

Są to ortopedyczne poduszki  przeznaczone są dla dzieci z plagiocefalią czyli płaską główką.

Dziecko z plagiocefaliąTak mniej więcej wyglądają te zniekształcenia. Dziecko leżąc na niej nie odgniata sobie główki, mimo że leży na ulubionej stronie. Odsyłam na strone do zaczerpnięcia szerszej wiedzy na ten temat. https://headcare.com/.

Szybki mój opis i opinia

1. Aby dokonać zakupu należy zmierzyć obwód główki dziecka oraz jego wagę gdyż poduszka dostępna jest w trzech rozmiarach s m i l.

2.Poduszki dla dzieci Head Care produkowane są w Unii Europejskiej, wyłącznie z przebadanych i certyfikowanych materiałów, spełniających najbardziej restrykcyjne normy bezpieczeństwa. Poduszki Head Care mogą być również używane przez dzieci z problemami alergicznymi.

3. Poduszka jest dostępna w trzech rodzajach. Head Care Pro - model standardowy, Head Care Basic - poduszka dodatkowo zapobiegająca powstaniu zniekształcenia czaszki, wypełniona jest większą ilością powietrza oraz Head Care Pro Sliver - dla dzieci alergicznych. 

4. W sprzedaży dostępne są również specjalne poszewki na poduszki cena to 29zł.

5. Ceny poduszek wahają się od 189 do prawie 400zł w zależności jakiego rodzaju poduszkę chcemy kupić.

My zakupiliśmy poduszkę standardową w rozmiarze l. Gdy dotarła do nas paczka synek miał 3 miesiące. Początkowo nie odpowiadało mu podłoże pod główkę. Buntował się okazując płaczem, gdy tylko się na nią kładł.Jednak nie zniechęciliśmy się i regularnie na niej leżał.W ten sposób się do niej przyzwyczaił. Gdy tylko gdzieś zostaje kładziony, leży na poduszce Head Care. W trakcie snu usiłowaliśmy aby syn na niej leżał to jednak do tej pory nam się nie udało. Sen syna w ciągu dnia nie trwał dłużej niż 20 min, natomiast w nocy budził się co godzinę, bardzo często z płaczem. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolona z zakupu tego produktu, Teraz gdy syn ma 5 miesięcy, mimo że syn w nocy nie śpi na niej, to główka jest już prawie idealnie uformowana, a o zniekształceniu nie ma mowy.

20170428_103756

© sto80stopni
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci